Recenzja książki „Andres Iniesta. Artysta futbolu”

Dzisiaj na Prosto Z Murawy recenzja książki Andres Iniesta. Artysta futbolu. To biografia autorstwa samego piłkarza i dwóch hiszpańskich dziennikarzy sportowych – Marcosa Lopeza i Ramona Besa. Została wydana w 2016 roku przez wydawnictwo SQN. Książka liczy łącznie 335 stron, a jej rozdziały są podobnych długości, dzięki czemu czytanie jest płynne i przyjemne.

Czytanie zaczynamy dzieciństwem Iniesty, a kończymy u schyłku jego kariery w Barcelonie. Wydarzenia są opisane dosyć szczegółowo, ale nie tak, żeby znudzić się czytając je. Książka przybliża czytelnikom charakter piłkarza i stronę, z której może go jeszcze nie znaliśmy. Dowiadujemy się z niej dość dużo o jego relacjach z kolegami z zespołu, znajomymi czy z rodziną. Najważniejsze chwile w jego karierze, takie jak gol na Stamford Bridge w 2009 roku, bramka dla Mistrzostwach Świata w RPA w 2010, a także debiutu w Barcelonie i kadrze narodowej również są opisane.

Uważam, że warto przeczytać książkę Andres Iniesta. Artysta futbolu. Naprawdę dużo dowiedziałem się o piłkarzu, którego gra jeszcze w Barcelonie i reprezentacji Hiszpanii podobała mi się. Jego historia jest ciekawa. Polecam tą książkę wszystkim kibicom Barcelony jak i innym fanom piłki nożnej.

Moja ocena: 9/10