PSG niszczy Real, Liverpool przegrywa z Napoli. Podsumowanie 1. kolejki Champions League.

Jesteśmy już po inauguracyjnej kolejce Ligi Mistrzów w sezonie 19/20. W tym artykule o najciekawszych meczach tych rozgrywek.

W meczu na San Siro pomiędzy Interem i Slavią Praga, która nie ma większych szans w swojej grupie zremisowała 1 – 1. Mistrzowie Czech byli blisko zwycięstwa w tym meczu; w 63. minucie po dobitce napastnik Slavii Peter Olayinka pokonał Samira Handanovicia, ale w doliczonym czasie gry po rzucie wolnym dla Interu piłka odbiła się od poprzeczki, a z woleja dobił ją Nicolo Barella. W dosłownie ostatnich sekundach meczu Lukaku miał stuprocentową okazję, ale swoją drużynę uratował bramkarz.

Na pewno warto też powiedzieć o starciu Red Bulla SalzburgKRC Genk. Mistrzowie Austrii pokonali Mistrzów Belgii aż 6 – 2. Co ciekawe strzeclem aż trzech bramek był 19-letni Norweg Erling Braut Håland. Strzelenie hat-tricka na takim poziomie, jakim jest Liga Mistrzów to naprawdę duże osiągnięcie. Młody napastnik Salzburga w najbliższym czasie może być obiektem zainteresowania czołowych europejskich klubach.

W spotkaniu SSC Napoli z aktualnym zwycięzcą Champions League, czyli Liverpoolem padł wynik 2 – 0 dla gospodarzy. Było to dużym zaskoczeniem dla wszystkich widzów. Po dość wyrównanej rywalizacji pierwszy gol padł dopiero w 82. minucie. Dries Mertens pokonał Adriana z rzutu karnego. 10 minut później drugą bramkę dla Neapolu zdobył Fernando Llorente, nowy nabytek zespołu Carlo Ancelottiego.

Najciekawszym wtorkowym meczem miał być pojedynek Borussii Dortmund z FC Barceloną. Jednak na Signal Iduna Park kibice nie zobaczyli żadnych, bramek, ponieważ padł bezbramkowy remis. W 57. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale Marco Reus zmarnował jedenastkę. Po kontuzji wrócił Leo Messi. Wszedł na boisko za Ansu Fatiego w drugiej połowie, ale nie zdołał pomóc swojej drużynie.

We środę był rozgrywany mecz PSG – Real Mardyt. „Paryżanie” wygrali 3 – 0. Gospodarze bez Neymara i Mbappe zdołali pokonać Los Blancos. W 14. minucie Angel Di Maria trafił na 1 – 0. Następną bramkę Argentyńczyk strzelił w 33. minucie. W międzyczasie Gareth Bale podbił piłkę i przelobował Keylora Navasa, ale gol nie został uznany z powodu zagrania ręką Walijczyka. W doliczonym czasie drugiej połowy Thomas Meunier przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu.

Na Wanda Metropolitano w Madrycie został rozegrany mecz tamtejszego Atletico Juventusem Turyn. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2 – 2. Dla Bianconerich strzelali kolejno Juan Cuadrado i Blaise Matuidi, a dla Los Colchoneros Stefan Savić i Hector Herrera. Nie popisały się dwie największe gwiazdy tego wieczoru, czyli Cristiano Ronaldo i Joao Felix.