Premier League. Porażka Mistrza Anglii z Wolverhampton!

W niedzielnym meczu Premier League na Etihad Stadium w Manchesterze The Citizens zmierzyli się z Wolves. Można już powiedzieć że aktualni Mistrzowie Anglii są w dołku formy, bo jak na taki zespół porażka z Wolverhampton 2 – 0. Nie jest dobrym rezultatem.

W pierwszych 15 minutach gospodarze kreowali akcje, ale żadna z nich nie zagroziła Rui Patricio. W 20. minucie goście mieli świetną okazję, ale Ederson był na posterunku. Sytuacje miały oba zespoły, ale ich bramkarze byli w bardzo dobrej formie. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po przerwie Josep Guardiola wprowadził Oleksandra Zinczenkę, potem Bernardo Silvę. W 67. minucie David Silva oddał świetny strzał z rzutu wolnego, ale piłka uderzyła w poprzeczkę. W 80. minucie Wilki wyszły z kontrą dwóch na dwóch. Raul Jimenez zagrał piłkę do Adamy Traore, który wykończył tą akcję przy słupku. W 5. doliczonej minucie ten sam zawodnik strzelił gola na 2 – 0 dla Wolverhampton Wanderers.

Manchester City jest na drugim miejscu w tabeli, ale traci do Liverpoolu, który wygrał mecz z Leicester w sobotę aż 8 punktów. The Reds wygrali jak na razie wszystkie mecze ligowe, co daje im sumę 24 punktów, a zaś City wygrało 2 razy, przegrało 2 razy i raz zremisowało. Mają 16 punktów na swoim koncie. Można by powiedzieć, że różnica 8 punktów przesądza już teraz o tym, kto zostanie Mistrzem Anglii 2019/2020, ale o ostatecznym rostrzygnięciu przekonamy się w maju przyszłego roku.