Premier League. Manchester City 8 – 0 Watford FC

W spotkaniu 6. kolejki Premier League Manchester City wygrało z  Watford FC 8 – 0. The Citizens byli blisko pobicia rekordu Premier League, który należy do ich największych rywali – Manchesteru United.

W 1. minucie meczu David Silva pokonał bramkarza. Chwilę później, dokładnie w 7. minucie Sergio Aguero wykorzystał rzut karny, a 5 minut później Riyad Mahrez zdobył bramkę na 3 -0. W 15. minucie Bernardo Silva sprawił, że wynik brzmiał 4 – 0. City nie przestawało strzelać. W 18. minucie Nicolas Otamendi strzelił gola, a tuż po rozpoczęciu drugiej połowy trafił portugalski skrzydłowy, co zrobił jeszcze raz niecałe 15 minut później, kompletując hat-tricka. W 85. minucie Kevin De Bruyne strzelił bramkę na 8 – 0. Ostatecznie drużynie Pepa Guardioli nie udało się wyrównać rekordu. Zabrakło im do tego jednej bramki.

Aktualnym rekordzistą Premier League pod tym względem jest Manchester United. W sezonie 1994/95 Czerwone Diabły pokonały Ipswich Town 9 – 0. W tym  meczu autorem aż 5 bramek był Andrew Cole. Dwa razy trafił też Mark Hughes, a pozostałe dwie bramki strzelili Roy Keane i Paul Ince.