Premier League | Liverpool pokonuje Manchester City w “Bitwie o Anglię”!

W hicie 12. kolejki angielskiej Premier League, czyli meczu Liverpoolu FC z Manchesterem City nazwanym “Bitwą o Anglię” Zespół Jurgena Kloppa pokonał obrońców tytułu Mistrza Anglii.

Spotkanie zaczęliśmy kontrowersją. Piłka podana przez zawodników City w pole karne gospodarzy dotknęła ręki Trenta Alexandera-Arnolda. Mimo protestów zawodników gości, sędzia Michael Oliver nie zareagował. The Reds wyszli szybko z kontratakiem, który świetnym strzałem z dystansu, jakiego nie powstydziłby się sam Steven Gerrard zakończył Fabinho.

Kilka minut później, po kilku dobrych akcjach podopiecznych Pepa Guardioli po świetnym podaniu Andy’ego Robertsona Mohamed Salah wpakował głową piłkę do bramki Claudio Bravo zastępującego kontuzjowanego Edersona.

Taki wynik utrzymał się do przerwy, po której bramkę na 3 – 0 zdobył Sadio Mane, a Bernardo Silva zdobył gola honorowego dla swojej drużyny.

Przewaga Liverpoolu nad City jest można by powiedzieć – ogromna, bo jest to aż 9 punktów. The Citizens znajdują się na 4. miejscu, a The Reds nadal zajmują fotel lidera. Jest to różnica dużo większa niż w ostatnim sezonie – wtedy jeden punkt zadecydował o tym, kto będzie mistrzem Anglii. Kibice i zarząd mogą być niezadowoleni z pracy Josepa Guardioli w ich klubie.