Premier League. Fatalna kontuzja Andre Gomesa spowodowana przez Heung-Min Sona.

W niedzielnym meczu Premier League na Goodison Park, gdzie The Tofees mierzyli się z zespołem Tottenhamu, pomocnik gospodarzy Andre Gomes doznał fatalnej kontuzji nogi. Spowodował ją napastnik Kogutów Heung-Min Son. Mimo tego, że jak podają angielskie media Koreańczyk zrobił to niechcący, zostanie zawieszony na jakiś czas.

Do całego zdarzenia doszło na 10 minut przed końcem meczu, kiedy Gomes biegł skrzydłem. Zaczął go gonić Heung-Min Son. Portugalczyk został podcięty w nieprzepisowy sposób. Sędzia najpierw wyciągnął żółtą kartkę, ale później, gdy zobaczył co się stało ukarał Sona czerwoną kartką. Sam Koreańczyk widząc skręcającego się z bólu Gomesa, wolał nie patrzeć. Gracz Evertonu został zniesiony na noszach z boiska ze złamaną nogą.

Dzisiaj portugalski pomocnik przeszedł operację. Klub z Goodison Park podał pozytywne informacje o stanie zdrowia swojego zawodnika. Ma 100 procent szans na to, że powróci do pełnej sprawności.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1 – 1, w ostatnich sekundach meczu wyrównał Cenk Tosun. Na chwilę obecną Tottenham zajmuje 11. miejsce w tabeli, a Everton FC – 17.