Liga Mistrzów | Liverpool z awansem, Milik strzela hat-tricka.

To już ostatnia kolejka fazy grupowej UEFA Champions League. Wiemy już, które zespoły z grupy E awansują do fazy pucharowej, która będzie rozgrywana w lutym przyszłego roku.

Liverpool FC pokonał na wyjeździe dobrze wyglądający RB Salzburg z Erlingiem Haalandem w ataku 2 – 0. Tym samym The Reds wywalczyli awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca. W drugiej połowie spotkania Naby Keita strzelił gola głową. Drużyna Jurgena Kloppa poszła za ciosem; minutę później Mohamed Salah strzałem z ostrego kąta pokonał Cicana Stankovica. Gospodarze – Red Bull Salzburg zagrają jeszcze w Lidze Europy. Zajęli w grupie trzecie miejsce.

Równolegle rozgrywany mecz Napoli z KRC Genk był prawdziwą gratką dla polskich kibiców. Powracający do składu po kontuzji Arkadiusz Milik był autorem trzech goli dla Napoli. Dwa z nich strzelił z akcji, a jednego z rzutu karnego. Czwartą bramkę dla Włochów zdobył Belg Dries Mertens. Dzięki temu zwycięstwu SSC Napoli awansuje z drugiego miejsca, a ich rywale kończą ten sezon w Champions League na ostatnim miejscu.

O tym, jak rostrzygnie się sytuacja w innych grupach dowiemy się już za niedługo. Mecze 6. kolejki UEFA Champions League będą rozgrywane do środy 11 grudnia.