LaLiga. Wysoka wygrana Barcelony i kuriozalne decyzje sędziego.

W hicie 8. kolejki LaLiga Santander FC Barcelona wygrała z Sevillą FC 4 – 0. W tym meczu widzieliśmy piękne gole, ale też decyzje sędziego Antonio Mateu Lahoza, które pozostawiły oglądającym wiele wątpliwości.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać prawie pół godziny. Dokładnie w 27. minucie Nelson Semedo dośrodkował piłkę z lewego skrzydła, a w polu karnym czekał Luis Suarez. Urugwajczyk uderzył piłkę z przewrotki nie pozostawiając szans bramkarzowi Sevilli.

5 minut później Arthur Melo podał górą piłkę z 16 metrów do wbiegającego między obrońców Arthuro Vidala, który wykończył tą akcję, strzelając następnego gola dla Barcelony.

Już 3 minuty później Ousmane Dembele popisał się świetną indywidualną akcją. Markując strzał ominął stopera gości i uderzył z prawej nogi pokonując Tomasa Vaclika.

Później przeciwnicy Barcy mieli swoje szanse, jedną stuprocentową, gdy ich napastnik nie miał przed sobą obrońców, ale uderzył w słupek.

Wynik 3 – 0 utrzymał się do 78. minuty, kiedy do rzutu wolnego podszedł Leo Messi. Wykonał ten stały fragment idealnie. Bramkarz nie miał nic do powiedzenia przy tym strzale Argentyńczyka.

W samej końcówce Ronald Araujo, czyli jeden z zawodników sprowadzonych do pierwszej drużyny ze szkółki faulował gracza Sevilli. Sędzia pokazał mu za to czerwoną kartkę. Według wszystkich ekspertów, kibiców i zawodników była to zła decyzja, a ten faul nie zasługiwał na taką karę. Jednym z zawodników, któremu nie podobało się to, co zrobił sędzia był Ousmane Dembele. Podszedł i zaczął dyskutować, za co został ukarany żółtą kartką, która na nieszczęście dla niego była jego drugą, za co oczywiście musiał opuścić boisko.

Jesteś słaby, bardzo słaby – tak do arbitra zwrócił się francuski skrzydłowy. Co ciekawe, to nie pierwszy taki przypadek, bo za nazwanie sędziego słabym zostali w przeszłości ukarani Michael Krohn-Dehli, Fabio Orellana i Gabriel Pires.

Dembele może nie zagrać w nadchodzącym El Clasico, ale o tym, przez jaki czas będzie wykluczony z gry, dowiemy się w niedalekiej przyszłości.