LaLiga | El Clasico może zostać rozegrane w środku tygodnia o godzinie 13.00!

El Clasico, czyli legendarny pojedynek dwóch najlepszych ekip w Hiszpanii, czyli FC Barcelony i Realu Madryt pierwotnie miał być rozgrywany 26 października. Jednak, ze względu na zamieszki w Katalonii, mecz został przełożony na 18 grudnia. Nie wiemy jeszcze, o której dokładnie godzinie zostanie rozegrany hiszpański klasyk. Pojawiły się różne pomysły na ten temat.

Władze LaLiga chcą, aby ten mecz został rozegrany o bardzo wczesnej godzinie, czyli o 13.00. Dla kibiców z całej Europy jest to zła pora. Większość fanów ze względu na pracę, czy szkołę nie będzie mogło zobaczyć tego spotkania, ale dla kibiców z Azji, przez których jest spowodowane rozegranie tego meczu tak wcześnie, jest to komfortowa godzina.

LaLiga promuje swój futbol na wschodzie już od kilku lat. Na przykład El Clasico w 2017 roku zostało rozegrane o godzinie 13.00 23 grudnia. Przeciwny rozgrywaniu klasyków o wczesnej porze przed Świętami jest Prezes RFEF (Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej) Luis Rubiales. Według niego, to co chcą zrobić władze LaLiga byłoby szaleństwem i łamaniem zasad, o czym wypowiedział się w wywiadzie:

– Klasyk o 13.00? To szaleństwo! Nie sądzę, że popełniony zostanie tak ogromny błąd, bo po pierwsze, nie można tego zrobić, a po drugie musimy to przedyskutować. Nie myślę, że La Liga złamie zasady. To byłby obłęd, gdyby nie uszanowali własnych przepisów

Prezes RFEF nie ma jednak zbyt dużego wpływu na datę i godzinę rozgrywania El Clasico. Jaka będzie ostateczna decyzja? O tym dowiemy się w najbliższym czasie.