LaLiga. Bezbramkowy remis w Derbach Madrytu i wyjazdowe zwycięstwo Barcelony.

Hitem 7. kolejki hiszpańskiej LaLiga Santander miały być Derby Madrytu na Wanda Metropolitano. Pojedynek między Atletico a Realem nie spełnił jednak oczekiwań kibiców obu drużyn, ponieważ padł remis 0 – 0. Krótko mówiąc – nie działo się za dużo. Królewscy zajmują w tabeli pozycję lidera, a Los Colchoneros trzecie miejsce.

FC Barcelona, która jest ostatnio w niestabilnej formie pokonała na wyjeździe Getafe CF. Bramkę w 41. minucie meczu zdobył Luis Suarez, a 4 minuty po rozpoczęciu 2. połowy bramkarza gospodarzy pokonał Junior Firpo, nowy nabytek Blaugrany. Młody Hiszpan wystąpił w tym spotkaniu z powodu kontuzji Jordiego Alby. Barcelona po siedmiu kolejkach zajmuje 4. miejsce w tabeli z liczbą 13 punktów.