El. Euro | Wygrana z Izraelem i zapewnione pierwsze miejsce w grupie.

W dzisiejszym spotkaniu naszej kadry z reprezentacją Izraela w Jerozolimie padł wynik 1 – 2. Zdobywając 3 punkty w tym meczu zagwarantowaliśmy sobie awans na przyszłoroczne EURO z pierwszego miejsca.

Od pierwszej minuty nie zagrał Robert Lewandowski. W meczu o mniejszą stawkę Jerzy Brzęczek postanowił posadzić go na ławce rezerwowych. Na szpicy zatem zagrał Krzysztof Piątek.

Pierwszą bramkę zdobył Grzegorz Krychowiak już w 5. minucie. Zawodnik Lokomotivu Moskwa dobił piłkę do bramki z małej odległości. Po przerwie, w 54. minucie podobnym trafieniem popisał się Krzysztof Piątek, który znajduje się w dołku formy. W końcówce meczu bramkę dla swojej drużyny zdobył Munnas Dabbur, lobując Wojciecha Szczęsnego.

Na samym końcu na boisko wybiegli kibice. Goniący ich ochroniarze potrącili Tomasza Kędziorę. Musiała interweniować pomoc medyczna, ale na szczęście nie doszło do większego urazu zawodnika Dynama Kijów.

We wtorek czeka nas jeszcze jeden, już ostatni mecz w eliminacjach do Euro 2020. Zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie miało miejsce pożegnanie Łukasza Piszczka, 65-krotnego reprezentanta Polski, który zdecydował się zakończyć już karierę reprezentacyjną.