El. Euro | Awans Finlandii, czyli największa niespodzianka rozgrywek.

Reprezentacja Finlandii wygrywając mecz z Liechtenstein zapewniła sobie awans do turnieju finałowego EURO 2020. Jest to historyczny moment dla tego kraju; ich kadra nigdy jeszcze nie grała na Mistrzostwach Europy, ani Świata.

W Finlandii zawsze największym zainteresowaniem cieszyły się skoki narciarskie, hokej na lodzie czy inne sporty zimowe. Teraz reprezentacja Finlandii w piłce nożnej osiągnęła sukces, którego chyba nikt się nie spodziewał.

Oprócz wielkiej radości i satysfakcji, fińska federacja piłkarska otrzyma też wielkie pieniądze od UEFA – aż 9,25 miliona euro, z czego 3 miliony do podziału otrzymają sami zawodnicy. Jak mówię tamtejsze media, piłkarze mogą też zostać zwolnieni z podatku od premii za awans, co jest możliwe w sytuacjach szczególnej wagi dla kraju.

Finlandia awansuje z drugiego miejsca. Na pierwszym plasują się Włochy, które na ten moment mają nad Finami przewagę aż 9 punktów. Awans z drugiego miejsca i tak jest wielkim sukcesem. Pozostaje tylko pytanie, jak państwo ze Skandynawii poradzi sobie w turnieju finałowym. O tym przekonamy się w czerwcu przyszłego roku, w którym to zostanie rozegrane EURO 2020.